OOM. Pięc medali badmintonistów i trzecie miejsce w Polsce


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Babimoście odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie. Świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci.

Badmintoniści z Podkarpacia zagrali w dwóch finałach. W grze pojedynczej chłopców Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) odprawił z kwitkiem czterech rywali i zagrał o złoty medal. Jego rywalem był rozstawiony z nr 1. Kordian Kobylnik (LKS Technik Głubczyce) i to faworyzowany rywal okazał się lepszy, zwyciężając w dwóch setach 21:14, 21:15.

W półfinale gry podwójnej dziewcząt z jednej strony siatki stanęły Magdalena Golenia (Orbitek Straszęcin) z Natalią Róg (Stal Nowa Dęba), a po drugiej Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba) z Aleksandrą Pająk (Orlicz Suchedniow). Po trzysetowym pojedynku do finału awansowała para Mycek/Pająk. W meczu finałowym zwyciężyła rozstawiona z numerem 1. para Foryta/Wiśniewska 21:13, 21:14. Golenia i Róg zakończyły Olimpiadę z brązowymi medalami.

W rywalizacji deblistek wystartowały również inne nasze zawodniczki. Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów) w parze z Aleksandrą Jodłowską (UKS Sokół Ropczyce) dotarły tylko do drugiej rundy, podobnie jak Maria Dziedzic (UKS Sokół Ropczyce) w parze z Klaudią Butkiewicz (SKB Suwałki). Na pierwszej rundzie swój udział zakończyła Zofia Tomczyk (MKS Stal Nowa Dęba).

Nie powiódł się start naszym dziewczynom w rywalizacji indywidualnej. Najdalej dotarła Klaudia Bukowińska, która przegrała w ćwierćfinale z rozstawioną z nr 2. Hanną Szymańską z Lublińca. Magdalena Golenia odpadła w drugiej rundzie, a Maria Dziedzic w pierwszej.

Nasi reprezentanci zdobyli dwa brązowe medale w grze mieszanej. Patryk Kordek w parze z Dominiką Kwaśnik (UKS Kędzierzyn Koźle) przegrał w półfinale z parą Cimosz/Szubert z Jeleniej Góry 21:14, 15:21, 21:14, natomiast Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin) w parze z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) przegrali półfinał z parą Trecki/Bujak 21:15, 21:12. Para Kufel/Hankiewicz w ćwierćfinale wyeliminowała parę z Nowej Dęby: Rafała Lejko z Natalią Róg po bardzo zaciętym pojedynku, zakończonym w trzech setach 22:20, 21:23, 21:17.

Do ćwierćfinału gry podwójnej chłopców dotarli Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) i Rafał Lejko (MKS Stal Nowa Dęba).

W klasyfikacji generalnej województw Podkarpackie (25 pkt) zajęło trzecie miejsce za Śląskim (66,5) i Opolskim (33,5).

Fot: Podkarpacki Badminton