OOM. Medalowy start podkarpackich sztangistów

W Piekarach Śląskich odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Nasi sztangiści wrócili z trzema medalami.

W Piekarach Śl. wystąpiło ośmioro zawodników z trzech podkarpackich klubów: Lechii Sędziszów Młp., Gryfu Sanok i Taboru Rymanów. Start można zaliczyć do udanych, gdyż nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na podium.

W rywalizacji kobiet trzecie miejsca w dwuboju zajęły Łucja Zajdel (kat. 53 kg) i Marlena Kopeć (kat. 90 kg). Obie zawodniczki reprezentujące Lechię Sędziszów Młp. dobrą pozycję wywalczyły juz po rwaniu. Łucja uzyskała trzeci wynik – 48 kg i obroniła pozycję na podium w podrzucie po udanym pierwszym podejściem do 58 kg.  Marlena zaliczyła wszystkie trzy podejścia w rwaniu i z wynikiem 65 kg przystąpiła do podrzutu. W nim pewnie utrzymała pozycję na podium zaliczajac najpierw 70 kg, a po chwili 75 kg.

Autorem trzeciego brązowego medalu był Patryk Sawulski. Startujący w kategorii 69 kg zawodnik Gryfu Sanok rozpoczął zawody od nieudanej próby ze sztangą ważącą 95 kg. W kolejnym podejściu zaliczył jednak ten ciężar, a następnie poprawił go o 5 kg. W podrzucie zawodnik z Sanoka przypieczętował trzecie miejsce dwoma udanymi podejściami kolejno do ciężarów ważących 117 i 121 kg.

Na wyróżnienie zasługuje również zawodnik z Taboru Rymanów – Rafał Tokarz, który zajął piąte miejsce w wadze +105 kg. Rafał w rwaniu uzyskał wynik 100 kg, a następnie zanotował trzy udane podejścia w podrzucie, uzyskując łączny wynik 228 kg w dwuboju.

Województwo Podkarpackie zajęło siódme miejsce w klasyfikacji województw, a Lechia Sędziszów Młp. była 20. na 64 sklasyfikowane kluby.