OOM. Medal Leny Takmadżan i Miłosza Sroki

Szamotuły gościły najlepszych polskich tenisistów i tenisistki do lat 16, walczących w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie ziemnym.

Drugi rok z rzędu do strefy medalowej OOM w mikście dotarła Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola). W tym roku wraz z kolegą klubowym Miłoszem Sroką zostali rozstawieni z „dwójką”. W ćwierćfinale (pierwszą rundę mieli wolną) w dwóch setach pokonali parę z Puszczykowa Lange/Kończal 7-6 6-4. W półfinale stoczyli dziwny, ale w końcówce bardzo zacięty pojedynek z parą Gołaś/Kułakowski. Pierwszego seta nasz mikst wygrał pewnie 6-1, ale w drugim nie był w stanie zdobyć nawet gema (0-6). O awansie do finału zdecydował super tiebreak, w którym na przewagi lepszymi okazali się rywale (9-11) i tenisiści ze Stalowej Woli zakończyli Olimpiadę z brązowymi medalami.

W turnieju singlowym kadetów wystartowało aż pięciu zawodników z Podkarpacia i wszyscy wygrali swoje pierwsze pojedynki. Miłosz Stroka (MKT Stalowa Wola), Sebastian Sowa (MKT Stalowa Wola) i Aleks Majewski (KP Sokół Rzeszów) pokonali rywali w dwóch setach, a Karol Kandefer (KAT Prince Krosno) i Antoni Mierzwa (MKT Stalowa Wola) potrzebowali trzech setów by awansować. Czterech z nich spotkało się ze sobą w drugiej rundzie. Miłosz Sroka pokonał Karola Kandefera w dwóch krótkich setach 6-0 6-2, a Antoni Mierzwa wygrał z Aleksem Majewski, 6-4 7-6. Na tym etapie odpadł Sebastian Sowa, który przegrał z Jaszą Szajrychem (Grunwald Poznań) 2-6 2-6. Żadnemu z naszych tenisistów nie udało się wejść do ćwierćfinałów. Antoni Mierzwa przegrał w trzecim swoim pojedynku z rozstawionym z „dwójką” Szymonem Kielanem (PKT Pabianice) 1-6 1-6, a Miłosz Sroka uległ turniejowej „trójce” Dawidowi Wiśniewskiemu (Goplania Inowrocław) 2-6 1-6.

Mierzwa i Sowa oraz Kandefer i Majewski stworzyli pary w turnieju deblowym. Niestety pierwszy nasz duet nie wygrał swojego pojedynku, a Kandefer z Majewskim odpadli w drugiej rundzie.

Jedyną naszą reprezentantką w rywalizacji singlistek była Lena Takmadżan. Zawodniczka MKT Stalowa Wola należała do faworytek turnieju i została rozstawiona z numerem 3. W pierwszym pojedynku pokonala kwalifikantkę Wiktorię Czerny (Nadwiślanin Kraków) 6-3 6-4. Niespodziewanie Lena zakończyła swój udział w zawodach już na drugiej rundzie, po porażce z Zuzanną Kubachą (Olimpia Poznań) 4-6 2-6.