OOM. Łucznicy wracają „tylko” ze złotem w drużynie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W dniach 28-30 lipca na obiekcie KS Drukarz Warszawa odbyły się zawody łucznicze XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będące jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych.

Apetyty przed Olimpiadą były ogromne. Liderką reprezentacji Podkarpacia była Halowa Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych Sylwia Zając. Pierwsze dwa dni strzelań kwalifikacyjny potwierdzały wysoką formę Sylwii – ciągle w pierwszej trójce zawodniczek turnieju.

Sobotnie zmagania drużyn potwierdziły wysokie oczekiwania trenerów. Drużyna dziewcząt UKS Tramp Jarosław (w składzie: Zając, Gilowska, Osuch Marcinkiewicz) zajęła pierwsze miejsce i zdobyła tytuł Mistrzyń Polski Juniorów Młodszy. W każdym z czterech pojedynków nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, kto jest najlepszy w Polsce. Pokonały kolejno: Łucznik Żywiec2 6:0, Łucznik Żywiec1 5:1, Unię Pielgrzymkę 6:0 i w finale Obuwnik Prudnik 6:2.

W zmaganiach par mieszanych, które nastąpiły bezpośrednio po zmaganiach drużyn para z Jarosławia odpadła w pierwszym przejściu.

Po emocjonującej sobocie przyszedł czas na strzelania eliminacyjne zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Niestety Sylwia Zając, pomimo wolnego przejścia do 1/16, odpadła w pojedynku z zawodniczką z Bytomia, która w kwalifikacjach zajmowała odległą 34 pozycję, przegrywając 4-6. Najlepiej z naszych zawodniczek zaprezentowała się jej koleżanka klubowa Joanna Gilowska, która uległa dopiero w ćwierćfinale przyszłej mistrzyni, zawodniczce Marymontu Warszawa L. Dullas 4-6.

W klasyfikacji punktowej województw Podkarpackie zajęło piąte miejsce (24,5 pkt), a wśród klubów najwyżej został sklasyfikowany Tramp Jarosław (19,5 pkt) na szóstej pozycji.

Miejsca zawodników z Podkarpacia:
Dziewczęta
Indywidualnie (85 zaw.)
6. GILOWSKA Joanna (TRAMP Jarosław)
16. HEJNOSZ Julia (Resovia Rzeszów)
17. ZAJĄC Sylwia (TRAMP Jarosław)
20. OSUCH Agata (TRAMP Jarosław)
27. SIRY Jagoda (TRAMP Jarosław)
44. HETMAN Anna (JAR Kielnarowa)
45. MARCINKIEWICZ Natalia (TRAMP Jarosław)
63. CZARNIK Kinga (JAR Kielnarowa)
75. KOZAK Urszula (JAR Kielnarowa)
76. CZEKAJ Monika (Resovia Rzeszów)
Drużynowo (17 druż.)
1. TRAMP Jarosław
12. JAR Kielnarowa

Chłopcy
Indywidualnie (86 zaw.)
15. MACIAŁEK Piotr (TRAMP Jarosław)
43. LASEK Dawid ŁKS (SAGIT Humniska)
54. KIJ Konrad ŁKS (SAGIT Humniska)
60. TWARÓG Paweł (Resovia Rzeszów)
79. SŁOMIANY Karol (Resovia Rzeszów)
84. BOBER Miłosz (Resovia Rzeszów)
Drużynowo (19 druż.)
19. Resovia Rzeszów

Miksty (16 par)
15. TRAMP Jarosław

Źródło: Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy