OOM. Kolejne złoto dla Podkarpacia


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Kamila Cichoń złota medalistką OOM. Biathlonistka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój była najlepsza w biegu sprinterskim, rozgrywanym w Kościelisku.

Kamila, wraz z pozostałymi reprezentantkami kraju, przyjechała na Olimpiadę Młodzieży prosto z Mistrzostw Europy Juniorów. W pierwszym starcie okazała się najlepsza, dzięki dobremu biegowi i dobremu strzelaniu. Tylko raz pomyliła się na strzelnicy – przy drugiej wizycie w pozycji stojąc. W czwartek bieg pościgowy, do którego zawodniczka z Lubatowej wystartuje z 12-sekundową przewagą nad Natalią Tomaszewską (AZS AWF Katowice) i blisko pół minuty przed Magdą Piczura (BKS WP Kościelisko).

W tym samym biegu piąte miejsce zajęła siostra Kamili, Klaudia. Niestety popełniła ona aż cztery błędy na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni aż dwie i pół minuty.

Wśród juniorów nasi biathloniści zajmowali dalsze miejsca: 11. Patryk Jakieła, 12. Michał Krzanowski, 19. Jerzy Krzanowski i 20. Michał Szwast.

Lepiej poszło Dawidowi Staniszowi wśród juniorów młodszych. Zawodnik „Górnika” zajął piąte miejsce i do podium stracił jedynie 13 sekund.

Biathlon – dzień 1