Niedźwiadki Sanok srebrnymi medalistami OOM

Ze srebrnymi medalami Olimpiady Młodzieży wracają do domu hokeiści Niedźwiadków Sanok. Przegrali dopiero w finale z połączoną drużyną Sosnowca i Jastrzębia.

Pierwsza faza grupowa odbyła się na lodowiskach w Oświęcimiu i Nowym Targu. Sanoczanie grali na Podhalu.

W pierwszym meczu grupowym sanoczanie pokonali Sokoły Toruń 7:4, choć po dwóch tercjach wynik brzmiał 2:2. Bramki dla Niedźwiadków zdobyli: Szymon Dobosz (3), Maciej Witan, Louis Miccoli (2), Damian Ginda.

Bardzo cenne było wygranie przez Niedźwiadki drugiego pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec 4:1. Po bramkach Luisa Miccoli, Macieja Witana i dwóch Szymona Dobosza sanoczanie prowadzili już 4:0 i jedyną bramkę stracili dopiero w trzeciej tercji.

Ostatni mecz grupowy sanoczanie rozegrali z Podhalem Nowy Targ, mając już zapewniony awans. Do 30. minuty spotkania wpadło osiem bramek. Za każdym razem gdy ktoś wychodził na prowadzeni, rywal doprowadzał do wyrównania. To się zmieniło dopiero w końcówce drugiej kwarty, gdy Adam Frankiewicz wyprowadził Niedźwiadki na prowadzenie 5:4. W ostatniej parti strzelali już tylko sanoczanie i to oni zwyciężyli 7:4, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale, rozgrywanym w Krynicy-Zdroju, rywalem Niedźwiadków Sanok był zespół MOSM Tychy. Sanoczanie strzelili po jednej bramce w każdej tercji (jedna Szymona Dobosza i dwie Macieja Witana), nie pozwalając rywalom na zdobycie ani jednej i awansowali do upragnionego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W nim ich rywalem była połączona drużyna Zagłębia Sosnowiec i JKH Jastrzębie. Gdyby sanoczanie mieli nieco więcej szczęścia i wykorzystali dwie wyborne okazje do strzelenia gola na początku meczu być może potoczyłby się on inaczej. Niestety niewykorzystane sytuacje w sporcie się mszczą i to rywale strzelili dwie bramki w pierwszej tercji i już do końca meczu kontrolowali jego przebieg, wygrywając spotkanie 5:1 i zdobywając złote medale. Dla Niedźwiadków drugie miejsce jest świetnym wynikiem i powodem do dumy.

Wśród pięciu wyróznionych zawodników nagrodami indywidualnymi był jeden sanoczanin. Najlepszym obrońcą turnieju został Tymotusz Glazer.

Natomiast w punktacji kanadyjskiej drugie miejsce zajął Szymon Dobosz (6 bramek + 5 asyst), a trzeci był Maciej Witan (5 bramek + 6 asyst). Zwyciężył zawodnik Zagłębia – Jakub Blanik (6 bramek + 14 asyst).