wtorek, 23 stycznia 2018

OOM. Dziewiąte miejsce w czasówce

Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska) zajęła dziewiąte miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie.

Oliwia Majewska i Damian Papierski zwyciężyli

Wyścig o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych odbył się w Grębocicach. Kobiety ścigały się na trasie liczącej 9,3 kilometra. Triumfatorka, Oliwia Majewska (UKS Copernicus – SMS Toruń) pokonała ten dystans w 15:01. Wyprzedziła dwójkę z KTK Kalisz, Julię Kowalską i Wiktorię Polak odpowiednio o 4 i 10 sekund. Na 9. miejscu, ze stratą 52 sek. rywalizację ukończyła Kinga Kalembkiewicz. 32. miejsce zajęła Brygida Piersiak. Startowało 39 zawodniczek.

Trasa juniorów młodszych była o nieco dłuższa – 11,3km. Rywalizację zdominowali zawodnicy UKS Koźminianka Koźminek, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Damian Papierski z czasem 14:43, a drugi, z tylko 1 sekundą straty, był Wiktor Richter. Za nimi uplasowało się aż trzech kolarzy UKS Copernicus – SMS Toruń, a na podium stanął Kacper Walkowiak. Przedostatnie 49. miejsce zajął Patryk Plasota (KLKS Azalia Brzóza Królewska), tracąc do zwycięzcy ponad 2 min.

Źródło: Polski Związek Kolarski