Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

wtorek, 23 stycznia 2018

OOM. Dwa medale Izy Marcisz


W Zakopanem zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich. Jedyne dwa medale dla Podkarpacia wywalczyła Izabela Marcisz.

Podczas gdy Ewelina Marcisz walczyła w Lahti na Mistrzostwach Świata z Marit Bjoergen czy Justyną Kowalczyk, jej młodsza siostra Iza rywalizowała w Zakopanem o medale Mistrzostw Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. I zrobiła to bardzo dobrze, stając na podium w obu swoich startach.

W pierwszym swoim starcie zajęła drugie miejsce w sprincie, przegrywając jedynie z Moniką Skinder (Tomaszów Lubelski). W drugim okazała się już bezkonkurencyjna. Zwyciężyła w biegu indywidualnym na 5 km stylem dowolnym, wyprzedzając drugą na mecie Elizę Rucką (MKS Istebna) o ponad 14 sekund.

W klasyfikacji wojewódzkiej Podkarpacie zajęło piąte miejsce.

Klasyfikacja wojewódzka:
1. Małopolskie – 263,5 pkt.

5. Podkarpackie – 77,5

Klasyfikacja klubowa:
1. NKS Trójwieś Beskidzka – 121 pkt.

10. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 29,5
14. MUKS Podkarpacie Jedlicze – 21
17. Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski – 16
19. KS Speed Jasło – 11

Wyniki:

Sprint – 1 km Cl
2. Izabela Marcisz (SS Prządki Ski/SMS Zakopane)
18. Zuzanna Konik (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Bieg indywidualny – 5 km Cl
13. Zuzanna Konik (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Bieg indywidualny – 5 km F
1. Izabela Marcisz (SS Prządki Ski/SMS Zakopane)
Sprint – 1 km Cl
13. Natalia Kwaśniak (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
14. Oliwia Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
Bieg łączony – 5 km Cl + 5 km F
12. Natalia Kwaśniak (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
13. Oliwia Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
Bieg indywidualny – 5 km F
13. Paula Pasterczyk (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
14. Oliwia Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
Sztafeta sprinterska
4. MUKS Podkarpacie Jedlicze (O. Bril, P. Pasterczyk)
Sprint – 1 km Cl
9. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło)
21. Kamil Haczela (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
24. Maciej Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
25. Szymon Paszkiewicz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
27. Dominik Dybka (KS Speed Jasło)
Bieg indywidualny – 7,5 km Cl
16. Maciej Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
18. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło)
19. Szymon Paszkiewicz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
23. Kamil Haczela (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
Bieg indywidualny – 5 km F
11. Maciej Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
17. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło)
19. Kamil Haczela (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
20. Szymon Paszkiewicz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Sztafeta sprinterska
7. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (S. Paszkiewicz, M. Buśko)
Sprint – 1 km Cl
10. Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
11. Maciej Piergies (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
13. Natan Ciborowski (KS Speed Jasło)
16. Patryk Brzeżawski (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Bieg łączony – 10 km Cl + 10 km F
7. Maciej Piergies (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
10. Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
12. Natan Ciborowski (KS Speed Jasło)
16. Patryk Brzeżawski (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Bieg indywidualny – 7,5 km F
7. Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
10. Maciej Piergies (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
11. Natan Ciborowski (KS Speed Jasło)
16. Patryk Brzeżawski (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)
Sztafeta sprinterska
6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (P. Brzeżawski, M. Piergies)

Więcej informacji z kategorii