OOM. Cztery medale pingpongistów

Zawodnicy z 81 klubów rywalizowali w Luboniu o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Cztery razy na podium stanęli reprezentanci Podkarpacia.

Mistrzynią Polski Kadetów w grze podwójnej została Martyna Stachniak (MLKS Nurt Przemyśl). Martyna, grając w parze z Zuzanną Kowalczyk z Nowego Targu, pokonała w finale parę Kubiak/Kałużny (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:1 (8,-13,5,6).

Nie był to jedyny finał OOM dla zawodniczki z Przemyśla. Razem z koleżanką klubową Martyną Hajduk walczyły o złoto w rywalizacji drużynowej. Po wygraniu trzech meczów fazy grupowej i półfinału, niestety nasze tenisistki musiały uznać wyższość zawodniczek z Bronowianki Kraków, przegrywając 1:3 i kończąc Olimpiadę ze srebrnymi medalami.

Brązowy medal w grze pojedynczej zdobyła Katarzyna Królikowska. Zawodniczka GMKS Strzelec Frysztak do półfinału stoczyła cztery pojedynki, nie tracąc w nich ani jednego seta. W walce o finał przegrała z Iloną Sztwiertnia 2:4 (8,8,5,-4,-8,7).

Również z brązowym medalem wrócili z Lubonia zawodnicy UKS TKKF MOSiR Dukla – Michał Olbrycht i Szymon Sporek. Nasi reprezentanci byli rozstawieni w turnieju gry podwójnej dopiero z 11. numerem. Po pewnym przejściu dwóch pierwszych rund, Michał i Szymon w ćwierćfinale przegrywali już 0:2 z para Należyty/Szołkowski z Piaseczna. Wygrali jednak trzeciego seta na przewagi, a następnie dwa kolejne sety i mecz, awansując do strefy medalowej. Swój udział zakończyli na półfinale, przegrywając z rozstawioną z „dwójką” parą Kwapiś/Pyśk 1:3 (7,-8,4,3)