OOM. Biathloniści z Iwonicza-Zdroju na podium w sztafecie

Strona z wynikami
format_list_numbered

W Jakuszycach rozpoczęła się rywalizacja biathlonistów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Dolny Śląsk 2016. Sztafeta juniorów młodszych IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajęła trzecie miejsce.

Na pierwszej zmianie wystartował Wiktor Penar. Na strzelnicy dobierał 4 naboje, ale uniknął karnej  rundy. Dzięki temu sztafetę oddał na drugim miejscu za UKN Melafir Czarny Bór i tuż przed BKS WP Kościelisko.

Druga zmiana była fatalna w wykonaniu zawodników wszystkich trzech czołowych sztafet. Najmniej, bo tylko trzy karne rundy, zaliczył Patryk Jakieła i dzięki temu oddawał pałeczkę na pierwszym miejscu z przewagą minuty nad Kościeliskiem.

Na ostatniej zmianie zdecydowanie lepiej biegowo zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący Kościelisko i Czarny Bór. Michał Szwast, pomimo tylko jednej karnej rundy nie był w stanie utrzymać przewagi i ostatecznie przybiegł na metę z 46-sekundową stratą do zwycięzców.

Wyniki:
1. BKS WP Kościelisko (5+13)
2. UKN Melafir Czarny Bór (7+14) +0:03.7
3. IKN Górnik Iwonicz-Zdrój (4+15) +0:46.2

Pierwszego dnia toczyła się również rywalizacja wśród juniorów. W biegach sprinterskich kobiet piąte miejsce zajęła Klaudia Cichoń (1,0), tracąc do zwyciężczyni Kamili Żuk (MKS Duszniki Zdrój) (1,2). Szósta była Julita Zając (0,3), a ósma Kamila Cichoń (2,3).

Wśród juniorów zwyciężył wychowanek IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, a obecnie reprezentujący AZS AWF Katowice, Rafał Penar (1,0).