OOM. Bezkonkurencyjny Nałęcki


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Niesamowitego wyczynu dokonał Piotr Nałęcki. Panczenista Górnika Sanok był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem zakończonej dzisiaj Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim.

W rywalizacji na Torze Lodowym w Sanoku dominowali panczeniści Pilicy Tomaszów Mazowiecki i… Piotr Nałęcki. Sanoczanin indywidualnie nie miał sobie równych. Po dwóch dniach miał na swoim koncie cztery medale (trzy złote i brązowy). Ostatniego dnia dorzucił drugie tyle (!).

Rozpoczął od zwycięstwa na 1000 metrów. Kilkadziesiąt minut później triumfował na wyczerpującym dystansie 5000 metrów, by na koniec dnia wygrać również w biegu masowym. Po takiej postawie oczywistym było jego zwycięstwo w klasyfikacji wielobojowej. Łączny bilans podopiecznego trenera Grzegorza Kudły to siedem złotych medali i jeden brązowy.

Piąte miejsce w wieloboju juniorów młodszych zajął Szymon Zegarowicz, na szóstych miejscach rywalizację ukończyli Klaudia Lorenc wśród juniorek młodszych i Kacper Starościak wśród juniorów.

W klasyfikacji medalowej Podkarpackie zajęło drugie miejsce. Zwyciężyło Łódzkie (19 złotych medali, 13 srebrnych i 6 brązowych). Trzecie miejsce zajęło Mazowieckie (3 złote, 9 srebrnych i 15 brązowych).

OOM – Łyżwiarstwo szybkie