OOM. Aleksandra Bobula trzecia w optimiście

Zmagania żeglarzy na Jeziorze Goczałkowickim były ostatnią konkurencją XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich – Śląskie 2018. Olimpiadę kończymy z medalem Aleksandry Bobuli.

Regaty nie zostały rozegrane w pełnym wymiarze. Pogoda pozwoliła na przeprowadzenie jedynie trzech wyścigów. Tym razem problemem nie był zbyt silny wiatr, ale jego brak.

Aleksandra Bobula rozpoczęła od 13. miejsca w pierwszym starcie oraz piątego w drugim, co dawało jej czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejnego dnia rozegrano tylko jeden i jak się później okazało ostatni wyścig. Zawodniczka Jacht Klubu „Kotwica” Tarnobrzeg zajęła w nim dziewiąte miejsce, które dało jej awans w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce i brązowy medal OOM.

Na 44. miejscu została sklasyfikowana Aleksandra Mac (JK Kotwica Tarnobrzeg), natomiast w rywalizacji chłopców 64. miejsce zajął Wiktor Arian (UKS Sailing Team Rzeszów).