Oliwia Krupa brązową medalistką Pucharu Europy w Bukareszcie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W dniach 25 – 26 listopada 2017r. w rumuńskiej stolicy odbyły się 16. Mistrzostwa Europy Open  IKO oraz Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate.

W rywalizacji udział wzięło około 600 zawodników z 17 krajów, w tym sześcioosobowa reprezentacja Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate, pod wodzą shihana Romana Woźniak.

Świetne trzecie miejsce i brązowy medal w kata wywalczyła Oliwia Krupa. Tuż za podium została sklasyfikowana Wiktoria Bilska, która zajęła piąte miejsce – aby wejść do finałowej czwórki zabrakło jej 0,5 pkt. noty odrzuconej. Pozostali nasi reprezentanci Jakub Prajsnar, Aleks Łączak i Karol Pikuła nie mieli tym razem szczęścia w rywalizacji kata.

W kumite nie udało się wywalczyć miejsca medalowego żadnemu z krośnieńskich fighterów. Jakub Prajsnar, jako jedyny, wygrał swoją pierwszą walkę przed czasem, by później nieznacznie ulec reprezentantowi z Bułgarii. Aleks Łączak pierwszą walkę wygrał przez niestawienie się na matę przeciwnika, a w drugiej uległ Węgrowi. Pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze pojedynki: Karol Pikuła uległ mołdawskiemu reprezentantowi, Zofia Pitera i Wiktoria Bilska  przegrali z późniejszymi mistrzami w swoich kategoriach, Oliwka zaś musiała uznać wyższość wicemistrzyni.