Oliwia Kądziołka piąta na OOM


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Szczawnicy odbyła się druga część rywalizacji alpejczyków w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piąte miejsce zajęła zawodniczka UKN Laworta Ustrzyki Dolne.

Na stoku Palenica rywalizowlai juniorzy młodsi. Województwo Podkarpackie reprezentowała dwójka zawodników UKN Laworta Ustrzyki Dolne.

Już w pierwszej konkurencji kobiet blisko podium była Oliwia Kądziołka, która zajęła piąte miejsce w slalomie gigancie. Po pierwszym przejeździe Oliwia traciła do trzeciego miejsca 0.3 sekundy. Drugi przejazd rywalki pojechały trochę szybciej i ta strata do „pudła” wzrosła o sekundę. Zwyciężyła Anna Skarbek-Malczewska (KS Firn Zakopane).

W drugim starcie Oliwia ukończyła zmagania już na pierwszym przejeździe slalomu giganta – nie ukończyła go. Było to tym bardziej bolesne, że był on zaliczany do dwuboju slalomowego.

W ostatniej konkurencji Olimpiady – slalomie, zawodniczka UKN Laworta zajmowała dziesiąte miejsce po pierwszym przejeździe. W drugim pojechała lepiej, uzyskała szósty czas przejazdu i awansowała na 9. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Drugi z naszych reprezentantów Brian Osiadacz ukończył tylko jedną konkurencję – zajął 18. miejsce w slalomie gigancie.