Olimpijczyk!


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Marzenie spełnione! Piotr Michalski wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Kwalifikację przypieczętował świetnymi startami w Calgary i przede wszystkim w Salt Lake City.

Niedawno pisaliśmy, że panczenista z Sanoka rozpędza się i potwierdzenie tego mieliśmy w miniony weekend w Salt Lake City. Wychowanek trenera Marka Drwięgi okazał się najlepszy na dystansie 500 m w grupie B uzyskując czas 34.48. Ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy i zbliżył się do rekordu Polski na odległość 0,06 sek. Piotr Michalski jest obecnie najszybszym Polakiem na tym dystansie, a jego czas jest 20. na światowych listach w tym sezonie.

Po ciężkich wielomiesięcznych przygotowaniach, wielu dobrych i złych chwilach z domieszką stresu, mogę nareszcie powiedzieć że jestem na liście kwalifikujących się na IGRZYSKA OLIMPIJSKIE! – napisał na swoim profilu społecznościowym Piotr Michalski. – Ciężko w żołnierskim skrócie opisać jak się czuje i jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego gdzie teraz jestem. Nie osiągnąłbym nic, gdyby nie moja drużyna: Artur Waś Artur Nogal, Sebastian Kłosiński i kapitan tego okrętu Tuomas Nieminen. Wykonaliśmy razem kawał dobrej roboty! – dodał. – Nie zapominam rownież o całym SKŁ Górnik Sanok, na czele z Panem Trenerem Markiem Drwięgą, który pokazał mi co to łyżwiarstwo i nauczył jeździć na łyżwach, żeby w końcu przekazać dalej do innych trenerów, którzy mogli dalej „rzeźbić”. Dziękuje!!!

Tydzień wcześniej na Pucharze Świata w Calgary Michalski osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie na dystansie 1000 m. Uzyskany czas 1:08.57 dał mu kwalifikację na Igrzyska na drugim dystansie.

Fot. Piotr Michalski