Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Krośnie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W dniu 20.11.2016 w Hali MOSiR Krosno przy ul. Legionów został rozegrany Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy BUDO Krosno.

Turniej zgromadził 125 zawodników z 12 klubów z Dębicy, Gromnika, Kolbuszowej, Leżajska, Mielca, Nowej Dęby, Nowego Targu, Nowego Sącza, Starego Sącza, Tarnobrzega, Tarnowa oraz sekcji karate Krośnieńskiej i Krakowskiej KS BUDO.

Zawodnicy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w kategoriach wagowych. Ważną częścią turnieju był udział w rywalizacji początkujących seniorów – rodziców ćwiczących dzieci, którzy startując po raz pierwszy dali przykład zaangażowania i podejmowania wyzwań bez względu na wiek. Turniej uświetnili pokazem swoich umiejętności wybitni zawodnicy KS Budo Krosno: Filip Szeller zdobywca Mistrzostwa Polski w ubiegłym tygodniu, Michał Półchłopek zdobywca tytułu Wicemistrzowskiego na Mistrzostwach Polski, Dominika Kierś, która wraz z Filipem będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sofii 24-27 listopada 2016.