Odległe miejsce urzędników na Mistrzostwach Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Kielcach odbyły się IV Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w Halowej Piłce Nożnej. Zwyciężyło woj. Lubuskie. Urzędnicy z Podkarpacia zajęli 13. miejsce.

Już po raz czwarty pracownicy Urzędów Marszałkowskich spotkali się by rywalizować o tytuł Mistrza Polski. Tym razem gospodarzem było woj. Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia odbyła się faza grupowa. Szesnaście województw zostało podzielne na cztery grupy. Podkarpackie rozpoczęło od niespodziewanego zwycięstwa 2-0 nad Zachodniopomorskim. Wynik ten stawiał ich w komfortowej sytuacji, bowiem remis w jednym z pozostałych spotkań dawał im awans do fazy play-off i walki o medale.

W drugim meczu, z debiutującą w rozgrywkach Wielkopolską, pierwsi bramkę strzelili Poznaniacy. Długo bronili prowadzenia, pomimo wielu okazji do wyrównania, w tym niewykorzystanego rzutu karnego przez Rzeszowian. W końcu udało się naszym Urzędnikom wyrównać. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, na 10 sek. przed końcem Wielkopolanie strzelili bramkę z rzutu wolnego.

W tej sytuacji do awansu do najlepszej ósemki turnieju konieczny był co najmniej remis w ostatnim meczu grupowym z aktualnymi jeszcze Mistrzami sprzed roku, drużyną woj. Lubelskiego. Niestety mecz zakończył się porażką 0-1 i pozostała walka o miejsca 13-16.

Pierwszym rywalem drugiego dnia było województwo Mazowieckie. Mecz zaczął się źle dla naszych, bo po prostych błędach przegrywali już 0-2. Na szczęście dzięki konsekwentnej grze pressingiem udało się odrobić straty, a dwie minuty przed końcem strzelić zwycięską bramkę. W meczu o 13. miejsce z woj. Podlaskim od początku widoczna była przewaga urzędników z Rzeszowa. Wygrali pewnie 4-0.

W całym turnieju na pięć rozegranych meczów zwyciężyli w trzech, strzelając 10 bramek i tracąc ich pięć. Niestety wystarczyło to tylko na 13. miejsce. Zwyciężyło woj. Lubuskie, przed Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim.

Mecze grupowe:
Podkarpackie – Zachodniopomorskie 2-0
(bramki dla Podkarpackiego: M. Szczepański, P. Pasterz)
Podkarpackie – Wielkopolskie 1-2
(bramki dla Podkarpackiego: P. Głowacz)
Podkarpackie – Lubelskie 0-1

Mecze o miejsca 13-16:
Podkarpackie – Mazowieckie 3-2
(bramki dla Podkarpackiego: M. Szczepański, S. Miklicz, A. Czerwonka)
Podkarpackie – Podlaskie 4-0
(bramki dla Podkarpackiego: S. Miklicz, P. Głowacz, M. Werner, M. Szczepański)