Nowe otwarcie Eweliny Marcisz

Mistrzyni Polski w biegach narciarskich, reprezentantka naszego kraju, uczestniczka Pucharów Świata, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich zakończyła karierę sportową. Teraz zaczyna nową – trenerską.

Ewelina Marcisz wychowała się w Korczynie, ale przez całą sportową karierę związana była z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Będąc w SMS Zakopane została powołana do kadry narodowej (2009 r.).

W sezonie 2010/11 została Mistrzynią Polski w sprincie techniką klasyczną, a na Mistrzostwach Świata Juniorów w fińskim Otepaa była piąta w biegu łączonym.

W sezonie 2013/14 była bezkonkurencyjna na krajowym podwórku, zdobywając 3 złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (w biegu na 5 km stylem klasycznym, sprincie stylem dowolnym i w biegu łączonym).

Sezon 2014/15 był jej najlepszym na arenie międzynarodowej. Na Mistrzostwach Czech zajęła pierwsze (sprint C) i drugie (10 km F) miejsce, wystartowała w Pucharze Świata w Lillehamer (NOR) i Lahti (FIN), na Mistrzostwach Świata w Falun (SWE) była piąta wraz z polską sztafetą 4 x 5 km oraz 25. i 27 indywidualnie w sprincie F i w biegu pościgowym. Na zakończenie sezonu zdobyła dwa medale Uniwersjady w Strbskim Pleso (SVK) – srebro w sprincie oraz brąz w biegu masowym (15 km F).

Dwa lata później na Uniwersjadzie w Ałmatach (KAZ) dwukrotnie otarła się o podium, zajmując czwarte miejsca na 5 km stylem dowolnym i klasycznym. Na Mistrzostwach Świata w Lahti weszła w skład sztafety polskiej 4×5 km, która zajęła ósme miejsce, a w parze z Justyną Kowalczyk zajęła 9. miejsce w sprincie drużynowym.

Ukoronowaniem kariery Eweliny Marcisz był miniony sezon i start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeonChang (KOR). Wraz z koleżankami z kadry zajęła 10. miejsce w sztafecie, natomiast indywidualnie była: 31. w biegu łączonym na 15 km, 38. w sprincie techniką klasyczną oraz 42. w biegu na 10 km techniką dowolną.

Podejmując decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej, Ewelina nie pozostawiła „biegówek”. Objęła funkcję asystenta trenera kadry paraolimpijczyków w biegach narciarskich i biathlonie. O kulisach tej decyzji możecie przeczytać na jej blogu – link poniżej.

E. Marcisz: Zmiana to jedna z najtrudniejszych rzeczy do przeprowadzenia