Niedźwiadki tuż za podium


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

W Sanoku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w hokeju na lodzie. Drużyna gospodarzy – UKS Niedźwiadki zajęła czwarte miejsce.

W Turnieju udział wzięło osiem najlepszych drużyn. W fazie grupowej młodzi sanoczanie wygrali z Unią Oświęcim (15:0) i ŁKH Łódź (4:1) oraz przegrali z Zagłębiem Sosnowiec (2:3), co dało im awans do gry o medale.

W półfinale Niedźwiadki przegrały z późniejszymi Mistrzami – Sokołami Toruń 2:5. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Szymon Dobosz i Krzysztof Bukowski.

Meczu o brązowy medal rozpoczął się obiecująco dla miejscowych. Po dziesięciu minutach prowadzili oni 2:0 po bramkach Damiana Gindy i Łukasza Łyko. Niestety do były jedyne gole zdobyte przez Niedźwiadki w tym meczu. Później strzelali już tylko hokeiści Polonii Bytom/Zrywu Ruda Śląska, którzy ostatecznie wygrali 4:2.

UKS Niedźwiadki zagrały w składzie: Świderski (Myrdak) – Glazer, Dżugan; Ginda, Szałajko – Biłas, Dobosz; Rogos, Bukowski, Najsarek – Sieczkowski, Kopiec; Łyko, Bar, Bartkowski – Wójcik. Trener: Krzysztof Ząbkiewicz