Niedźwiadki pięć sekund od Finału Mistrzostw Polski U-20


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Niedźwiadki Przemyśl nie przebrnęły półfinałowego turnieju we Wrocławiu i zakończyły zmagania o Mistrzostwo Polski U-20.

Sześć punktów w dwóch meczach – tyle zabrakło przemyślanom do wygrania grupy półfinałowej. W pierwszym spotkaniu z drużyną z Gdańska Niedźwiadkiniemal przez całe spotkanie byli na prowadzeniu. Po trzech kwartach byli osiem oczek przed rywalami (72:64). Gdańszczanie szybko zniwelowali straty na początku ostatniej partii i wyszli na prowadzenie, ale na 32 sekundy do końca meczu to Hensfort miał 5 punktów więcej (93:88). Końcówka jednak należała do rywali, którzy na 4,8 sek. przed końcową syreną trafili rzut za 3 punkty i wygrali 94:93. Ten rzut okazał się kluczowy dla braku awansu do Finału. Paweł Strzępek zdobył w tym meczu 32 punkty.

Nie mniej dramaturgii było w drugim meczu turnieju z WKK Wrocław. Przez całe spotkanie żadnej z ekip nie udało się uzyskać wiekszej przewagi i czwarta kwarta zaczynała się przy stanie 58:58. Przez problemy zdrowotne Niedźwiadki kończyły mecz w pięciu, bez żadnej możliwości zmiany. Na pół minuty przed końcem Szymon Janczak został sfaulowany podczas rzutu. Jego dwa skuteczne rzuty osobiste doprowadziły do dogrywki. Dla Janczaka ten mecz był wyjątkowy, ponieważ zanotował w nim tzw. double-double – rzucił 32 punkty i zebrał 14 piłek. Paweł Strzępek „dorzucił” 24 punkty. Nie wystarczyło to jednak na wygraną. W dogrywce lepsi okazali się rywale zwyciężając 87:84.

W ostatnim meczu Niedźwiadki Przemyśl zagrały z pewną awansu drużyną z Warszawy. Przemyślanie prowadzili przez niemal całe spotkanie, wygrywając pewnie 95:82. Aż 39 punktów zdobył w tym meczu Szymon Janczak.

Wyniki spotkań – Grupa 3. Wrocław

WKK Wrocław – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 78:81
Hensfort PrzemyślSzkoła Gortata Polit. Gdańska 93:94
WKK WrocławHensfort Przemyśl 87:84 d
UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – Szkoła Gortata Polit. Gdańska 91:86 d
Szkoła Gortata Polit. Gdańska – WKK Wrocław 59:73
Hensfort Przemyśl – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 95:82

Tabela

1. UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – 5 pkt.
2. WKK Wrocław – 5 pkt.
3. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – 4 pkt.
4. Niedźwiadki Hensfort Przemyśl – 4 pkt.