poniedziałek, 22 stycznia 2018

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl Wicemistrzami Polski U-16

W Radomiu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetów U-16 w koszykówce. Świetnie zaprezentowali się koszykarze z Przemyśla zdobywając srebrne medale.

Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, w której Niedźwiadki pokonały MKS Zabrze i MKK Pyra Poznań oraz przegrali z TKM Włocławek. Mimo porażki zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale zespół z Przemyśla pewnie pokonał Jagiellonkę Warszawa 82:63 i awansował do finału, gdzie zmierzył się z Siódemką Trefl Sopot.

Niestety mecz ten zakończył się minimalną przegraną Niedźwiadków 66:74 (12:25, 23:13, 12:19 i 19:17). Drużyna z Podkarpacia walczyła bardzo ambitnie. Po pierwszej kwarcie sopocianie prowadzili wysoko 25:12, ale jeszcze przed przerwą Hensfort trzykrotnie zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry. Podobnie wyglądała sytuacja na parkiecie po zmianie stron. Zawodnicy UKS Siódemki Trefl wypracowali przewagę, po czym przemyślanie zbliżali się na trzy punkty. Nigdy nie znaleźli się jednak na prowadzeniu. Ostatecznie Niedźwiadki zajęły 2 miejsce w finałach Mistrzostw Polski Kadetów. Koszykarze Trefla zdobyli złoto nie przegrywając w całych rozgrywkach ani jednego meczu.

W najlepszej „5” turnieju finałowego znalazł się jeden zawodnik Niedźwiadków – Szymon Janczak.

Srebrny medal dla przemyślan jest ogromnym sukcesem zarówno drużyny, trenerów jak i rodziców, którzy od początku istnienia klubu są mocno zaangażowani w „życie” tego zespołu.

Wyniki turnieju finałowego
Faza grupowa
Hensfort Przemyśl – MKS Zabrze 79:54 (K.Walciszewski 26, J.Kucharski 11, S.Janczak 10)
TKM Włocławek – Hensfort Przemyśl 113:111 (P.Strzępek 31, S.Janczak 26, J.Kucharski 19, K.Walciszewski 17)
MKK Pyra Poznań – Hensfort Przemyśl 60:73 (S.Janczak 20, K.Walciszewski 18, J.Kucharski 13, P.Strzępek 12)
Półfinał
UKS Jagiellonka Warszawa – Hensfort Przemyśl 63-82 (S.Janczak 19, P.Strzępek 15, K.Walciszewski 12, B.Kosior 11)
Finał
UKS Siódemka Trefl Sopot – Hensfort Przemyśl 74-66 (K.Walciszewski 17, J.Kucharski 13, R.Serwański 12, S.Janczak 10)

Źródło: Podkarpacki Związek Koszykówki