Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Nasz Patronat. XII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2018


W Tarnobrzegu już po raz dwunasty odbędą się zawody międzynarodowe,w których rywalizować będą niepełnosprawni tenisiści stołowi grający na wózkach aż z 8 krajów. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął PodkarpackiSport.pl.

W turnieju drużynowym (20 lipca) wystąpi 22 drużyny, a w turnieju indywidualnym (21 – 22 lipca) w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, wystąpi 46 zawodników z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski, medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016, w Londynie 2012.

Dziesięciu z nich będzie w październiku uczestniczyło w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym – PTT World Championships 2018, które odbędą się w Celje w Słowenii (wśród nich dwaj paraolimpijczycy zawodnicy reprezentacji Polski i IKS Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka).

W tym roku by uatrakcyjnić jeszcze zawody wprowadziliśmy rywalizację drużynową oraz chcemy pokazać ten turniej, rywalizację paraolimpijczyków na wózkach jeszcze szerszej publiczności poprzez 3 dniową transmisję w Internecie, której podjęła się ekipa PodkarpacieLive.TV.
Zawody pod Patronatem Honorowym p.o Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej Słowian jest doskonalą promocją sportu paraolimpijskiego w kraju i po za jego granicami, promocją Tarnobrzega, firm, sponsorów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.Zawody będą rozgrywane na 6 stołach SPONETA S7-13 i 2 stołach Andro z atestem ITTF a poprowadzi je dwójka profesjonalnych sędziów głównych Marek Biernat i Janusz Malarz oraz Marek Worek odpowiedzialny za obsługę internetową turnieju. Pomagać im będzie ośmiu sędziów sędziujących przy stołach Krzysztof Kowalski, Wiesław Byczek, Jacek Lachor, Sławomir Skrzęta, Dawid Sowa, Paweł Włodyka, Jerzy Zajdel, Piotr Mikiera, obsługa techniczna i obsługa medyczna oraz zaangażowani są wolontariusze. Zawodnicy na wózkach będą mogli liczyć na pomoc dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu w czasie meczy przy stołach tenisowych.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Karolina i Hotelu Kameleon w Tarnobrzegu oraz w Hotelu Basztowy w Sandomierzu. Spółdzielnia Socjalna KONAR z Tarnobrzega jak co roku zapewnia Catering (obiady na hali sportowej).

Partnerzy turnieju:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
Województwo Podkarpackie „Podkarpackie – przestrzeń otwarta na sport”,
Ministerstwo Sportu i Turystyki/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”
Urząd Miasta Tarnobrzeg, Powiat Niżański
Polski Związek Tenisa Stołowego

Patronat Medialny:
Portal sportowy PodkarpackiSport.pl,
PodkarpacieLive.TV– transmisja internetowa,
Magazyn sportowy „Pełnosprawni” z TVP Sport,
Radio Rzeszów, Radio Leliwa,
TVL Telewizja Lokalna, ITV WISŁA telewizja internetowa,
Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, Super Nowości, GC Nowiny, Nowiny 24,
Portal informacyjny NadWisłą24.pl,
Portal informacyjny o Tarnobrzegu rta24.eu, Portal sportowy sportowepodkarpacie.net

Nagrodami dla zawodników w turnieju drużynowym i w 6 kategoriach w turnieju indywidualnym z miejsca 1, 2, 3 będzie sprzęt do tenisa stołowego z Aga Sport – Bożena Waldowska z Gliwic. Firma ta w trzecim dniu zawodów (22 lipca niedziela) otworzy swoje stoisko ze sprzętem do tenisa stołowego.

Sponsorzyturnieju:
ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG sp. z o.o.
PHOENIX CONTACTWielkopolska Sp. z o.o.
Kancelaria Prawna Subsydium Dariusz Gruszowski z Krakowa
NSGGroup właściciel marki Pilkington
Kancelaria Adwokacka Adw. Krzysztof Śmiałek z Krakowa
Drukarnia Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c. z Tarnobrzega
P.H.U. Autorak Arkadiusz Rak Sklep budowlano-wykończeniowy PSB Mrówka w Tarnobrzegu
Firma TARKON Sp. z o.o. Piotr Skowron z Tarnobrzega
Esculap – Sklep Medyczno – Rehabilitacyjny Magdalena Bogdan Pelc i Wspólnicy w Tarnobrzegu
TRANS FURDYNA – Grzegorz i Katarzyna Furdyna – Wola Baranowska
Euro-Szkoła Bis. Jacek Sadrakuła i Synowie z Tarnobrzega
Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu
Ubezpieczenia Wypadkowe Sportowców Marian Sawa z Tarnobrzega
Edward Bujak PKS Tarnobrzeg
Firma „Sam-Ray” Maciej Osowski z Samborca
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu
Cukiernia Motycze Elżbieta Witkowska z Motycze Poduchowne
Spółdzielnia Pracy „Muszynianka” z Krynicy Zdrój
Cukiernia Kilian z Radomia
CHMIELNIK ZDRÓJ S.A –z doliny strugu Rzeszów
Piekarnia i Cukiernia SKALSKI z Ostrowca Świętokrzyskiego
F.H.U. Golden Global Grupa z Tarnobrzega
WODY KARPACKIE Sp. z o.o. z Krosna
PPHUMIWAX Wacław Grela z Tarnobrzega
Józef Bednarz z Jeżowe
Zakład Produkcyjno-Remontowo-Handlowy – Wiesław Szewczyk Łętownia Dachlux – Kumor Centrum Handlowo Usługowe Anna Kłodnicka z Jeżowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Jeżowe Dr Teresa Królikowska
Zakład Produkcji Wyrobów Betonowych BETBUD Rodzina Nenutil Stale koło Tarnobrzega
TWZ Firma Drogowa Tadeusz Żak, Wojciech Dryś, Zbigniew Kotulski s.c. z Tarnobrzega
Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Program Zawodów
19 lipca – czwartek
– przyjazd do godz. 18.00 zawodników do miejsc zakwaterowania (hotele)

20 lipca – piątek(turniej drużynowy)
– godz. 9.30 – I część rozgrywek
– godz. 11.30 – oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju – prezentacja drużyn
– godz. 12.00 – II część rozgrywek
– godz. 13.30 – przerwa – obiad (w miejscu rozgrywek)
– godz. 14.30 – III część rozgrywek- zakończenie i udekorowanie zwycięskich drużyn

21 lipca – sobota(turniej indywidualny)
– godz. 9.30 – I część rozgrywek
– godz. 13.30 – przerwa – obiad (w miejscu rozgrywek)
– godz. 14.30 – II część rozgrywek

22 lipca – niedziela(turniej indywidualny)
– godz. 9.30 – I część rozgrywek
– godz. 13.00 – przerwa – obiad (w miejscu rozgrywek)
– godz. 14.00 – mecze finałowe
– godz. 15.30 – 16.00 – zakończenie i uroczyste udekorowanie zwycięzców

Więcej informacji z kategorii Tenis stołowy