Nasi badmintoniści w „Elicie” ale poza podium


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Białymstoku rozegrano 53. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w badmintonie. Wśród najlepszych zawodników w kraju byli również reprezentanci Podkarpacia.
O tytuły rywalizowało 124 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Na stracie mistrzostw stanęli wszyscy aktualnie najlepsi badmintoniści Polski z medalistami mistrzostw Europy, uczestnikami Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata na czele.

Dość liczna i w większości młoda reprezentacja Podkarpacia zaprezentowała się dobrze, choć nikomu nie udało się dotrzeć do ćwierćfinałów.

W grach indywidualnych wystąpił tylko Szymon Malik (Stal Nowa Dęba). Podopieczny trenera Adama Bunio dotarł do drugiej rundy, wcześniej wygrywając dwa pojedynki eliminacyjne. Przegrał bój o 1/4 z rozstawionym Mateuszem Świerczyńskim (Orkan Przeźmierowo) 21:15, 21:12.

W grze podwójnej Szymon w parze z bratem Tymoteuszem stoczyli w pierwszej rundzie bardzo zacięty pojedynek z parą Jakowczuk/Nowak, wygrany w trzecim secie 24:22. W drugiej rundzie ich rywalami byli rozstawieni z jedynką Prądziński/Rudziński. Faworyci zwyciężyli 2:0. Wolny los w pierwszej rundzie mieli Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) i Konrad Płoch (Start Widełka). Jednak na ich drodze stanęli późniejsi Mistrzowie Polski – doświadczeni Adam Cwalina i Robert Mateusiak. Ponownie faworyci okazali się lepsi wygrywając w dwóch setach 21:12, 21:15. Na pierwszej rundzie swój udział zakończył Norbert Świerk (Aktywna Piątka Przemyśl), grający w parze z Piotrem Gajdą.

W grze podwójnej kobiet wystartowała Katarzyna Kutacha (Start Widełka) wystartowała w parze z wychowanką Sokoła Ropczyce (obecnie reprezentującą ABRM Warszawa) Joanną Stanisz. One również zakończyły swój udział na drugiej rundzie.

Konrad Płoch, Tymoteusz Malik, Dorota Danielak (Aktywna Piątka Przemyśl) oraz Patryk Kopeć wystąpili w grze mieszanej. Jedyną wygraną zanotował Konrad, grający w parze z Aleksandra Goszczyńską (Milenium Warszawa). Jednak w drugiej rundzie po drugiej stronie siatki stanął nasz eksportowy duet, olimpijczycy – Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba. Pojedynek zakończył się w dwóch setach 21:10, 21:9.

Komplet wyników