Nalepka i Żyłka na podium Pro-Touru w Bratysławie

W Bratysławie na Słowacji odbył się pierwszy Pro–Tour w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych PTT Slovakia Open 2018. Zawodnicy IKS Tarnobrzeg zdobyli w nim dwa medale.

W międzynarodowych zawodach brało udział 13 zawodników z Reprezentacji Polski. Wśród nich dwóch zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg na wózkach, Maciej Nalepka w klasie 3 i Krzysztof Żyłka w klasie 4. Ze Słowacji zawodnicy IKS-u przywożą dwa medale, złoty i srebrny z rywalizacji drużynowej.

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonała 2:0 drużynę Japonii Saito/Nagashima, ulegli 0:2 parze z Turcji Turan/Vural i wygrali 2: 1 z Czechami Nachazel/Zak. Następnie pokonali po 2:0 drużynę Koreańsko – Egipską Kim/Saleh i w finale drużynę z Tajlandii Chaiwut/Nachai.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński pokonała 2:0 Japończyków Yoshida/Sato, uległa 1:2 drużynie Koreańsko – Belgijskiej Baek/Marotte. Następnie wygrała 2:1 z drużyną Ukraińsko – Czeską Petruniv/Svatos i w półfinale 2:1 z drużyną z Tajlandii Glinbanchuen/Laowong. W finale przegrali 2:0 z parą Hiszpańsko – Amerykańską  Rodriguez/Emburgh.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 bardzo blisko medalu był Krzysiek Żyłka, który w walce o półfinał po zaciętym pojedynku uległ 2:3 zawodnikowi z Egiptu Mohamedowi Sameh Eid Saleh i zajął 5-8 miejsce.

W klasie 3 Maciek Nalepka w fazie grupowej „szedł jak burza” i po 3:0 pokonał Belga Benjamin Marotte, Francuza Stephane Gil-Martins i Egipcjanina Mamdouh Tamam. W walce o strefę medalową przegrał z zawodnikiem z Tajlandii Anurak Laowong 0:3 i zajął również 5-8 miejsce.