Najlepszy start Michalskiego w sezonie

Puchar Świata panczenistów wrócił do Polski. Najlepsi łyżwiarze szybcy na świecie rywalizowali w Tomaszowie Maz.

Zawody w Tomaszowie Maz. były trzecimi w cyklu Pucharu Świata w tym sezonie. Okazały się one najlepsze jak dotąd dla sanoczanina Piotra Michalskiego.

Piotr rozpoczął od 12. miejsca na dystansie 500 m w Dywizji B. Uzyskał czas 35.899 i do zwycięzcy Holendra Michela Muldera stracił 0.54 sekundy.

W sesji popołudniowej nasz jedynak w Pucharze Świata wystartował na dwukrotnie dłuższym dystansie, ale tym razem w Dywizji A. Czas 1:11.145 dał mu 10. miejsce. Zwyciężył faworyt – Rosjanin Pavel Kulizhnikov, ustanawiając rekord tomaszowskiego toru – 1:09.238.

Drugiego dnia zawodów Michalski ponownie wystartował w sprincie na 500 m. Tym razem uzyskał swój najlepszy czas na tym dystansie w tym sezonie 35.693, co dało mu dobre piąte miejsce w Dywizji B. Zwyciężył Artur Nogal z czasem 35.547.

W niedzielę sanoczanin wystartował w sprincie drużynowym. Razem z Arturem Wasiem i Sebastianem Kłosińskim zajęli 6. miejsce (1:22.49), tracąc do Norwegów +1.22 sekundy.

Dzięki udanym startom w Tomaszowie Maz. Michalski awansował w klasyfikacji Pucharu Świata zarówno na 1000 m jak i 500 m i zajmuje odpowiednio 17. i 29. miejsce.