poniedziałek, 18 grudnia 2017

Najlepszy czas Michalskiego w sezonie

Piotr Michalski, panczenista SKŁ Górnik Sanok, rywalizował w zawodach Pucharu Świata w Heerenveen i Stavanger. W Norwegii uzyskał swój najlepszy czas w tym sezonie na 500 m.

Były to dwie pierwsze edycje zawodów Pucharu Świata. W Holandii Michalski uzyskał czasy 35.48 i 35.56, co dało mu odpowiednio 12. i 9. miejsce w Grupie B. Rywalizował również na dystansie 1000 m, gdzie zajął 10. miejsce z czasem 1:10.52.

Sanoczanin lepiej zaprezentował się w Stavanger, gdzie zanotował dwa niemal identyczne starty na najkrótszym dystansie (35.29 oraz 35.30) i został sklasyfikowany dwukrotnie w pierwszej dziesiątce Grupy B (na miejscach siódmym i szóstym).

Piotr wystartował również w biegu na 1000 m (czas 1:10.86) oraz w drużynowym sprincie, gdzie wraz z Arturem Nogalem, Sebastianem Kolasińskim i Arturem Wasiem zajął siódme miejsce.

Zdobyłem kolejne punkty PŚ oraz przejechałem najlepszy czas w tym sezonie na 500m. – napisał na swoim profilu społecznościowym Michalski. – Jednak apetyt dalej rośnie i mam nadzieję, że kolejne jeszcze lepsze biegi będą już niebawem.