Na półmetku Igrzysk – Urbanik w półfinale, Kowal z życiówką, Li Qian bez wygranej


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Część naszych reprezentantów już zakończyła swój udział, a część dopiero zaczyna.

Tenisiści stołowi jako jedni z pierwszych rozpoczęli rywalizację podczas Igrzysk. Qian Li, jako rozstawiona zawodniczka, pierwszy pojedynek stoczyła w drugiej rundzie. Niestety był to również jej ostatni występ w turnieju indywidualnym, ponieważ uległ zawodniczce z Rumunii Danieli Dodean Monteiro 1-4.

Dla „Małej” nie był to jednak koniec startów w Rio. W rywalizacji drużynowej przeciwniczkami Polek były jedne z faworytek do medali – Japonki. I jak na faworytki przystało nie miały problemów z awansem, wygrywając z naszymi tenisistkami w trzech meczach. W pierwszym meczu Katarzyna Grzybowska-Franc przegrała 0-3 z Kasumi Ishikawą. W drugim pojedynku Qian Li walczyła z młodziutką Mimą Ito. Niestety naszej reprezentantce udało się wygrać tylko jednego seta. W pozostałych pewnie triumfowała Japonka. Porażka naszego debla w trzecim meczu 1-3 sprawiła, że dla tenisistek Igrzyska się skończyły

W miniony piątek na olimpijskie areny wkroczyła królowa sportu – lekka atletyka. Tego dnia w sesji wieczornej swój debiut w biegu na 1500 m zaliczyła Danuta Urbanik. Podopieczna Mirosława Barszcza startowała w trzecim, jak się okazało najszybszym, biegu kwalifikacyjnym. Od początku Danuta biegła w środku stawki trzymając się blisko krawężnika. Na ostatnim okrążeniu rywalki przyspieszyły i zamknęły Urbanik, która dobiegła na metę dziewiąta. Jednak dobry czas 4:08.67 dał naszej reprezentantce awans do półfinału, w którym pobiegną również dwie inne Polki: Sofia Ennaoui i  Angelika Cichocka. Powtórkę biegu Urbanik można oglądnąć TUTAJ.

W sobotni poranek w Rio w biegu eliminacyjnym na 3000 m z przeszkodami wystartowała Matylda Kowal. Zawodniczka Resovii pobiegła świetnie uzyskując najlepszy wynik w swojej karierze – 9:35.13. Niestety dało jej to dopiero 8 miejsce w swojej serii. Matylda kończy Igrzyska na 28 miejscu.