Muskus i Mul zwycięskie w wyścigu „Po Ziemi Zamojskiej”

W dniach 11-12 maja odbył się wyścig w kolarstwie szosowym „Po Ziemi Zamojskiej”.  Rozgrywany w ramach Pucharu Polski był on jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Do rywalizacji stanęło blisko 300 zawodników z klubów sportowych z całej Polski oraz z narodowych reprezentacji Gruzji, Ukrainy i Białorusi.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas (na trasie: Wólka Wieprzecka – Obrocz –Wólka Wieprzecka).  Natomiast drugiego dnia rozegrane zostały wyścigi ze startu wspólnego (na trasie: Krasnobród – Jacnia – Adamów – Szewnia Górna – Wólka Wieprzecka – Obrocz – Kaczórki – Jacnia – Krasnobród).

W próbie czasowej zawodniczki KLKS Azalii Brzóza Królewska zdobyły trzy medale. Najszybsza w kategorii młodziek okazała się Joanna Muskus, wyprzedzając drugą na mecie Martę Marek (Częstochowa) o 13 sekund. Dwa kolejne medale wywalczyły juniorki młodsze tego klubu. Malwina Mul zajęła drugie miejsce, tracąc do zwyciężczyni Amelii Rusinek (Lublin) 14 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Muskus ze stratą 29 sekund do zwyciężczyni.

W wyścigu ze startu wspólnego medalowe miejsce wywalczyła tylko Malwina Mul. Podopieczna trenera Stanisława Zygmunta zwyciężyła na 40-kilometrowej trasie, po skutecznym finiszu z pięcioosobowej grupy. W grupie tej była również Natalia Muskus, ale na metę wjechała dopiero jako piąta.