MŚJ. Kamila Cichoń najlepiej w sprincie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Osrblie na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. Udział w nich wzięła zawodniczka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój – Kamila Cichoń.

Kamila Cichoń rozpoczęła mistrzostwa od 44. miejsca w biegu indywidualnym na 12,5 km. Nasza reprezentantka popełniła trzy błędy na strzelnicy. Najlepsza z Polek – Kamila Żuk była siódma.

Najbardziej udany start zawodniczka z Podkarpacia zanotowała w biegu sprinterskim na 7,5 km. Na strzelnicy była bezbłędna, a biegowo straciła do zwyciężczyni Ukrainki Bekh (0+0) 1:14 min i zajęła 27. miejsce. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Kamila Żuk, która pomimo dwóch błędów na strzelnicy straciła do Bekh tylko 12 sekund.

W biegu pościgowym na 10 km, Kamila Cichoń nie utrzymała dobrej pozycji po sprincie. Już podczas pierwszej wizyty na strzelnicy zanotowała dwa pudła, a w całym biegu nazbierała ich cztery i ostatecznie została sklasyfikowana na 41. miejscu.

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa z jednym srebrnym medalem Kamili Żuk w sprincie. Dorobek mógł być większy, gdyby Kamila wystartowała w biegu pościgowym ze świetnego drugiego miejsca. Niestety zawodniczka AZS AWF Katowice opuściła Mistrzostwa w przedostatnim dniu, by wraz z kadrą seniorek polecieć na zawody Pucharu Świata w kanadyjskim Cannmore.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Osbrlie:

Juniorzy: Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Kamila Cichoń, Magda Piczura, Natalia Tomaszewska oraz Wojciech Skorusa, Przemysław Pancerz, Łukasz Bałęczny, Marcin Szwajnos, Wojciech Filip.

Juniorzy mł.: Karolina Janko, Patrycja Stanek, Daria Gembicka, Klaudia Topór oraz Wojciech Janik, Kacper Rutkowski, Jan Guńka, Marcin Zawół,