MŚ. Rafał Augustyn poprowadził Polskę po brąz!


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Świetny start Rafała Augustyna dał Polsce brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie na 50 km. Zawody odbyły się w chińskim Taicang.

Mistrzostwa Świata w formule drużynowej odbyły się po raz drugi. O miejscu zajętym przez daną reprezentację decydowała suma lokat trzech najlepszych zawodników.

Najlepszym Polakiem był Rafał Augustyn, który ukończył chód na 50 km na siódmym miejscu, uzyskując najlepszy czas w sezonie: 3:48:22. Zawodnik LKS Stali Mielec przez większość dystansu plasował się na początku drugiej dziesiątki. Jeszcze 5 km przed metą Rafał zajmował 11. miejsce, a minutę za nim podążał Rafał Sikora. Ostatecznie Sikora utrzymał swoją pozycję, trzeci z Polaków – Adrian Błocki dotarł na metę na 19. miejscu, a Augustyn na ostatnich kilometrach przesunął się o kilka pozycji i zakończył wyścig na świetnym siódmym miejscu, dając Polsce brązowy medal.

Zwyciężyli Japończycy, którzy indywidualnie zajęli pierwsze trzy miejsca. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Ukraińcy.

W chodzie na 20 km kobiet wystartowała jedna Polka – Katarzyna Zdziebło. 21-letnia zawodniczka LKS Stali Mielec zajęła 41. miejsce uzyskując drugi czas w karierze: 1:34:18.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki