Monika Zielińska Mistrzynią Europy

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Juniorów i Seniorów. Karatecy z Podkarpacia wrócili z nich z czterema medalami.

W Mistrzostwach wzięło udział 398 zawodników z 27 państw. Reprezentanci podkarpackich klubów dostarczyli wiele radości zdobywając cztery medale.

Mistrzynią Europy w kumite w wadze 65 kg została zawodniczka Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate – Monika Zielińska. Do finału kumite juniorek w wadze 50 kg dotarła Aleksandra Kula (Centrum Sztuk Walki i Sportu Leżajsk), ale w nim uległa wrywalce i zakończyła Mistrzostwa ze srebrem.

Dwa medale, oba brązowe, wywalczyli zawodnicy BUDO Krosno w konkurencji kata. Filip Szeller zajął trzecie miejsce wśród seniorów, a Dominika Kieraś była trzecia wśród juniorek.