Monika Zielińska i Filip Szeller Mistrzami Europy w Sofii


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Dwoje podkarpackich karateków zdobyło złote medale podczas rozgrywanych w Sofii Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów.

Mistrzostwa Europy Karate Kadetów U16, Młodzieżowców U22 i Seniorów Open odbyły się w Arena Armeec Sports Hall Sofia. Wzięło w nich udział 362 zawodników z 24 państw. Polskę reprezentowało 53 zawodników, w tym 6 z podkarpackich klubów: KS Budo Krosno (Dominika Kieraś, Michał Kamiński oraz Filip Szeller), Kolbuszowski Klub Karate (Monika Zielińska), Rzeszowski Klub Sportów Walki (Joanna Jaworska) i CSWiS Leżajsk (Patryk Marcinowski).

kar_2016-11-27_mesofia_szeller_i_zielinska
Filip Szeller i Monika Zielińska

Genialnie zaprezentowała się Monika Zielińska (Kolbuszowski Klub Karate) wygrywając swoją kategorię wagową do 65 kg i uzyskując tytuł Mistrzyni Europy U22 w kumite.

Tytuł Mistrza Europy sprzed roku obronił Filip Szeller (KS Budo Krosno). Podopieczny Krzysztofa Jakubowskiego okazał się ponownie najlepszy wśród młodzieżowców U22 w rywalizacji kata. Filip wystartował również w kumite. Niestety w ferworze walki uderzył przeciwnika w sposób nieprzepisowy, za co otrzymał karę i przegrał pojedynek.

Wśród kadetów U16 w konkurencji kata rywalizowała Dominika Kieraś. Wygrała pojedynek dający jej awans do 8 najlepszych zawodniczek, jednak o wejście do strefy medalowej przegrała ze zdobywczynią tytułu mistrzowskiego Szwedką Ki Pasanen.

W kumite kadetów bez sukcesów startowali Michał Kamiński (70 kg) i Patryk Marcinowski (+75 kg). Michał prezentował się w walce bardzo aktywnie, przeważając nad przeciwnikiem. Niestety tylko dwóch sędziów wskazało jego prymat, pozostali zdecydowali o dogrywce. Dogrywka nie była dla Michała szczęśliwa. Walcząc bardzo aktywnie nie zakończył walki przed czasem, a zmęczenie dało o sobie znać i walkę ostatecznie przegrał.

To były świetne Mistrzostwa Europy dla Reprezentacji Polski. Łącznie biało-czerwoni w Sofii. wywalczyli 3 medale w kategorii open, 9 medali młodzieżowców U22 oraz 9 medali kadetów U16.

kar_2016-11-27_mesofia_zielinska2
Monika Zielińska
kar_2016-11-27_mesofia_szeller
Trener K. Jakubowski i Filip Szeller