Młodzi szermierze „mieszają” wśród seniorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

24. lutego w Krakowie odbył się Puchar Polski Seniorów w szpadzie. Dobrze zaprezentowała się w nim młoda zawodniczka Sokoła Mielec.

Weronika Wiktor, siedemnastoletnia zawodniczka PTG Sokoła 1893 Mielec, po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała w Pucharze Polski seniorek.

W Krakowie w fazie grupowej wygrała w grupie zaledwie dwa spotkania z pięciu, ale awansowała do turnieju głównego. W nim stoczyła kilka dobrych pojedynków i dotarła do najlepszej szesnastki turnieju, kończąc zawody na dobrym 14. miejscu. Barbara Rożniecka (PTG Sokół 1893 Mielec) zajęła 56. miesjce.

Również do udanych zaliczą krakowski Puchar Polski nasi młodzi szermierze. Trzech z nich: Karol Urban, Piotr Urban i Maciej Kaźmierczak, awansowali do turnieju głównego. W nim stoczyli jednak tylko po jednym pojedynku i odpadli z turnieju, zajmując odpowiednio 44., 53. i 55. miejsce. Najbliżej awansu dalej był Karol, który stoczył wyrównany pojedynek z wychowankiem Sokoła Mielec, a obecnie zawodnikiem Cracovii – Wojciechem Lubienieckim. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca: Paweł Urban (72), Szymon Tarchanowicz (73) obaj Gryf Mielec, Kacper Frydrych z Sokolika Krosno (84), Stanisław Dziura (103), Dawid Madura (104) i Michał Mróz (114) – wszyscy Sokół Mielec.