Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Młodzi narciarze biegali na Kubalonce


Na pięknych trasach na Kubalonce położonych pomiędzy Wisła i Istebną rozegrano w sobotę i niedzielę zawody w ramach „Biegu na Igrzyska”. Dopisała pogoda, było słonecznie, na niebie ani jednej chmurki.

Młodzi biegacze rywalizowali stylem klasycznym. W niedzielę na Kubalonce rozegrano po raz pierwszy w tym sezonie biegi ze startu wspólnego.

Dobry start zanotowała Kinga Polityńska (Halicz), która pierwszego dnia była druga w biegu na 3 km, przegrywając pierwsze miejsce o pół sekundy.

Jedyne podium drugiego dnia zanotowała Oliwia Buśko (Halicz), która w biegu na 3 km ze startu wspólnego zajęła trzecie miejsce, tracąc do zwyciężczyni 4,6 sek.

Wyniki – sobota (28.01)
Junior A – 15 km CL – startowało 9 zawodników
1.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 41:52,7
2.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 43:30,6
3.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka  – 43:55,0
4.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne –  45:02,6
5.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 46:52,2
6.    Aleksy Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 48:18,0

Juniorka C – 3 km CL – startowało 29 zawodniczek
1.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 11:05,8
2.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 11:06,3
3.    Anna Berezecka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 11:33,9
4.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – 11:36,1
5.    Ewelina Kołodziej LKS Witów ski Mszana Górna – 11:41,9
6.    Karolina Kukuczka MKS Istebna – 11:42,9

Junior D – 3 km CL – startowało 35 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 10:18,9
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 11:04,7
3.    Kamil Kajzer MKS Istebna – 11:23,7
4.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – 11:36,6
5.    Rafał Putkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 11:39,9
6.    Bartłomiej Krawczyk MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – 11:50,0

Juniorka D – 3 km CL – startowało 30 zawodniczek
1.    Agnieszka Tylka KS Chochołów – 12:21,2
2.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 12:27,1
3.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – 12:27,7
4.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 12:31,4
5.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 12:40,7
6.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce  – 12:41,1

Wyniki – niedziela (29.01)
Juniorka C – 5 km F mass – startowały 24 zawodniczki
1.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 17:34,2
2.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – strata 1,7 sek.
3.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 2,3
4.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 11,3
5.    Ewelina Kołodziej LKS Witów ski Mszana Górna – strata 20,7
6.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 52,7

Junior D – 3 km F mass – startowało 35 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 9:18,2
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – strata 26 sek.
3.    Kamil Kajzar MKS Istebna – strata 31,4
4.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – strata 31,6
5.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – strata 31,9
6.    Jan Reizer  MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – strata 58,3

Juniorka D – 3 km F mass – startowały 34 zawodniczki
1.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – 10:49,9
2.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – strata 1,4 sek.
3.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 4,6
4.    Agnieszka Tylka KS Chochołów – strata 7,9
5.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – strata 19,6
6.    Maria Jakubiec LKS Klimczok Bystra  – strata 26,4

Klasyfikacja klubowa
1.    MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 4216 punktów
2.    MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – 3493 punkty
3.    MKS Istebna – 2734 punkty
4.    MKS Halicz Ustrzyki Dolne  – 2667 punktów
5.    NKS Trójwieś Beskidzka  – 2590 punktów
6.    UKS Rawa Siedlce – 2171 punktów

Więcej informacji z kategorii Biegi narciarskie