Młode biathlonistki z brązowym medalem Mistrzostw Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Zuzanna Miszczak, Daria Deryniowska i Julia Murdzek zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym podczas Mistrzostw Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie rozegranych w Dusznikach-Zdroju.

W ramach Mistrzostw odbyły się również biegi indywidualne i sprinterskie. Zuzanna Miszczak była najbliżej medali w startach indywidualnych młodziczek młodszych, zajmując 5 miejsce w „sprincie” i 6 w biegu indywidualnym. Julia Murdzek i Daria Deryniowska w biegu sprinterskim zajmowały odpowiednio 7 i 10 pozycję.

W trakcie tych zawodów kategorie juniorskie startowały w Pucharze Polski, gdzie Kamila Cichoń zajęła dwukrotnie 2 miejsce, a jej siostra Klaudia zajęła 5 i 8 pozycję.

Na 3 stopniu podium w „sprincie” stanął Patryk Jakieła. W sztafecie seniorów mix drużyna IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajęła dobre 5 miejsce (Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń, Michał Krzanowski i Patryk Jakieła). Zawody te były finałem cyklu „Celuj w Igrzyska”. W klasyfikacji drużynowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój został sklasyfikowany na 6 miejscu, a indywidualnie na najniższym stopniu podium ukończyła cały cykl zawodów Klaudia Cichoń w kategorii juniorek.