MKS San-Pajda Jarosław tuż za podium MPJ

Siatkarki MKS San-Pajda Jarosław zajęły czwarte miejsce rozgrywanych w Dębicy Mistrzostw Polski Juniorek. UKS Szóstka Mielec zajęła siódme miejsce.

Jarosławianki świetnie wypadły w fazie grupowej. Turniej rozpoczęły od zwycięstwa w niezwykle zaciętym spotkaniu z Energetykiem Poznań, zakończonym grą na przewagi w tie-breaku 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 21:25, 21:19). Kolejne dwa spotkania zawodniczki MKS-u zwyciężały już pewnie. Najpierw pokonały SMS Police 1:3 (25:14, 23:25, 18:25, 20:25), a następnie UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:20).

W półfinale Jarosławianki prowadziły już 2:1 w setach, ale niestety nie potrafiły zakończyć spotkania na swoją korzyść. Czwartą partię przegrały do 22, a w emocjonującym tie-breaku przegrały do 13.

W pojedynku o brązowy medal walka trwała właściwie tylko przez pierwszego seta, wygranego przez SMS Police 28:26 i ostatecznie policzanki zwyciężyły 3:0.

Druga z naszych drużyn, biorących udział w turnieju finałowym – UKS Szóstka Mielec zwyciężyła tylko w meczu o 7. miejsce, pokonując UKS Chemik Olsztyn 3:2. Wcześniej mielczanki przegrały z Impelem Wrocław, Budowlanymi Łódź SSA i LTS Legionovią Legionowo wszystkie mecze po 1:3.