poniedziałek, 22 stycznia 2018

Mistrzowski start młodzików

W dniach 25-26 marca 2017 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w łucznictwie. Świetnie spisali się zawodnicy UKS „Tramp” Jarosław i MUKS „Podkarpacie” Jedlicze.

Na zawody zgłosiło się 118 zawodników w kategorii młodzika (rocznik 2002), a w kategorii młodzika młodszego (rocznik 2003 i2004) wystartowało 123 zawodników.

W roli faworyta na te zawody pojechała zawodniczka UKS TRAMP Sylwia Zając, która tydzień wcześniej wygrała zawody kadetek. W rywalizacji z rówieśniczkami potwierdziła swoją mistrzowską formę i choć walka trwała do ostatniej strzały to Sylwia przywiozła tytuł Mistrzyni Polski do Jarosławia.

W jej ślady poszła koleżanka klubowa Natalia Babiak, która również po zaciętej walce zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Młodziczek Młodszych.

W klasyfikacji indywidualnej miejsce na podium i tytuł II Wicemistrza Polski dla UKS TRAMP wywalczył Dawid Nowak. Oprócz bardzo dobrych startów indywidualnych zawodnicy Trampu  przywieźli również cztery medale w strzelaniach zespołowych. W kategorii młodziczek drużyna dziewczyn w składzie Sylwia Zając, Kinga Oczkowska, Anna Watras i Sandra Paska wygrały tą rywalizację zdobywając złoty medal i tytuł Halowych Drużynowych Mistrzyń Polski.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła drużyna Młodziczek Młodszych w składzie Natalia Babiak, Martyna Brudek i Weronika Macina, która idąc w ślady starszych koleżanek po zaciętej rywalizacji o pierwsze miejsce z drużynami Białego Stoku i Wrocławia ostatecznie wygrały tę rywalizację i również zostały Drużynowymi Halowymi Mistrzyniami Polski.

W kategorii mikst (tj. mieszana drużyna klubowa) w młodzikach nie mieli sobie równych Sylwia Zając i Dawid Nowak którzy powtórzyli wynik z przed roku zdobywając złoty medal w tej kategorii. Rywalizacja mikstów w kategorii młodzików młodszych  okazała się dla jarosławskich łuczników równie udana, gdyż nasz zespół w składzie Natalia Babiak i Damian Pulit wywalczyli tytuł Wicemistrza  Polski.

Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy MUKS „Podkarpacie” Jedlicze. Michał Stach w kat. młodzik młodszy zdobył indywidualnie i z drużyną ( M. Stach, W. Szafran, D. Smyka) srebrne medale, a w mikstach( M. Stach, K. Kozioł) 4 miejsce.

W rywalizacji indywidualnej pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: Damian Pulit – 8, Kinga Oczkowska – 10 , Anna Watras – 14, Bruno Wrzecionko (Jedlicze) -17, Patryk Mróz – 34, Sandra Paska – 26, Ewa Janocha „Sagit” Humniska – 33

W młodzikach młodszych: Martyna Brudek bardzo wysokie 5 miejsce, Kozioł Katarzyna (Jedlicze) – 18, Wojciech Szafran (Jedlicze) -18, Dawid Smyka – 20,Weronika Macina – 23, A. Myśliwiec – 40. W mistrzostwach wystartowała również zawodniczka LKS MAKOVIA Makowisko Sylwia Pulit, która zajęła 43 miejsce.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący nasze województwo zrzeszeni są w Rzeszowskim Okręgowym Związku Łuczniczym.

Autor: Andrzej Majka (Prezes ROZŁucz)