Tylko dwie walki Michała Bartusika na MŚ (VIDEO)


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Świetny początek i szybki koniec Michała Bartusika w „szalonej” kategorii. Relacja z Mistrzostw Świata w Judo w Baku (AZE).

(aktualizacja: 9:45)
Michał ma już za sobą debiut na mistrzostwach globu. W swojej pierwszej walce pokonał 84. w światowym rankingu Chińczyka D. Qinga. W podstawowych czterech minutach walki żadnemu z zawodnikowi nie udało się zdobyć punktów, choć dwukrotnie był tego bliski zawodnik Millenium Rzeszów. Bartusik dokonał tego przy trzecim podejściu w 32. sekundzie dogrywki, gdy po efektownym rzucie zakończył walkę.

(aktualizacja: 10:04)
Kolejnym rywalem Michała Bartusika będzie 50. na świecie zawodnik z Tadżykistanu – Behruzi Khojazoda. Przypomnijmy, że niechobrzanin jest 90. judoką na świecie.

(aktualizacja: 10:46)
It’a a crazy category” (to szalona kategoria) – tymi słowami opisali poziom w kategorii 73 kg komentatorzy relacjonujący walkę. Niestety Tadżyk okazał się za mocny dla Michała. Rywal od początku dominował. Przy pierwszym groźnym ataku Khojazody, Bartusik zdołał się wyratować, ale na dwie minuty przed końcem przeciwnik wykonał akcję punktową, którą zakończył trzymaniem i zwycięstwem przed czasem. Wychowanek trenera Piotra Majchera kończy Mistrzostwa Świata wśród najlepszych 32 zawodników.

Walki Michała Bartusika:

Fot. International Judo Federation