Mistrzostwa Polski Seniorów w sumo

Dziesięć medali zdobyli sumocy z Gnojnicy, Lubziny i Rzeszowa z Mistrzostw Polski Seniorów. Pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa odbyły się w Krotoszynie. Zarówno Panie, jak i Panowie zdobyli po pięć krążków. Dwukrotnie na podium stawał Jacek Piersiak, który zwyciężył w kat. +115 kg oraz był drugi w kategorii Open. Mistrzami Polski zostali również Paweł Pieprzak (70 kg) i Hubert Dęborowski (77 kg). Hubert zdobył złoto po raz szósty z rzędu. W poprzednich latach czynił to w kategoriach młodzieżowych, a tym razem po raz pierwszy wygrał wśród seniorów.

W rywalizacji kobiet drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął LUKS Syrena Gnojnica. Zawodniczka tego klubu Klaudia Pieprzak zwyciężyła w kategorii 55 kg.

Nie zawiodła Magdalena Macios z LUKS Lubzina, która już po raz czwarty z rzędu została Mistrzynią Polski Seniorek.