Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich

Na Polanie Jakuszyckiej odbyły się ostatnie w sezonie Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. O medale rywalizowali seniorzy.

Ostatni akord sezonu rozpoczął się od sztafet sprinterskich. Jedynym naszym reprezentantem był tu kobiecy zespół Halicza Ustrzyki Dolne w składzie: Luiza Motyku, Andżelika Szyszka. Dziewczyny zajęły piąte miejsce, tracąc do podium niespełna 40 sekund.

Troszkę lepiej poszło zawodniczkom z Ustrzyk w sztafecie 4×5 km. Andżelika i Luiza razem z Oliwią Buśko i Emilią Kwaśniak zajęły czwarte miejsce ze stratą 45 sekund do trzeciej Rawy Siedlce.

W jedynym biegu indywidualnym na 15 km techniką klasyczną wystartowała tylko Andżelika Szyszka. „Haliczanka” zajęła siódme miejsce, tracąc do zwyciężczyni, Justyny Kowalczyk, aż 11 minut.