Mistrzostwa Polski Juniorek w siatkówce


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Kętrzynie o medale Mistrzostwa Polski Juniorek w siatkówce rywalizowały kobiety. Wśród pretendentek jest również MKS San Pajda Jarosław.

O tytuł czempionek kraju rywalizuje osiem drużyn: KS Pałac Bydgoszcz, MUKS Dagfil Tomaszów Mazowiecki, Budowlani Łódź i MKS Dąbrowa Górnicza (grupa A) oraz SPS Volley Piła, LTS Legionovia Legionowo, ENEA Energetyk Poznań oraz MKS San Pajda Jarosław (grupa B).

Nagrody indywidualne:

Najlepsza rozgrywająca: Paulina Zaborowska (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza atakująca: Paulina Damaske (SPS Volley Piła)
Najlepsza przyjmująca: Szlagowska Weronika (KS Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza blokująca: Klaudia Laskowska (SPS Volley Piła)
Najlepsza zawodniczka Libero: Julia Ciejka (LTS Legionovia Legionowo)
MVP turnieju finałowego MP juniorek: Julia Orzoł (LTS Legionovia Legionowo)

Wyniki Mistrzostw

Grupa A

10 kwietnia (środa)
KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (26:24, 20:25, 28:26, 23:25, 9:15), MVP: Matylda Grabowska.
MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 25:19, 24:26, 25:19), MVP: Oliwia Kubryn

11 kwietnia (czwartek)
MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:2 (21:25, 25:23, 25:16, 24:26, 21:19), MVP: Wiktoria Chyra
KS Pałac Bydgoszcz – MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:14, 25:16, 25:21), MVP: Zuzanna Kuligowska

12 kwietnia (piątek)
MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (18:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:12), MVP: Julita Piasecka
Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 25:27, 18:25), MVP: Natalia Ciesielska

Klasyfikacja końcowa drużyn grupa A
1. KS Pałac Bydgoszcz
2. MKS Dąbrowa Górnicza
3. MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki
4.Budowlani Łódź

Grupa B

10 kwietnia (środa)
SPS Volley Piła  – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:23, 25:13, 25:16), MVP: Zuzanna Szperlak
LTS Legionovia Legionowo – ENEA Energetyk Poznań 3:1 (18:25, 25:13, 25:19, 25:17), MVP: Agata Plaga

11 kwietnia (czwartek)
MKS SAN-Pajda Jarosław – ENEA Energetyk Poznań 1:3 (25:23, 22:25, 11:25, 20:25), MVP: Martyna Borowczak
SPS Volley Piła  – LTS Legionovia Legionowo 3:2 (24:26, 25:16, 23:25, 25:22, 15:10), MVP: Zofia Szczotkiewicz

12 kwietnia (piątek)
LTS Legionovia Legionowo – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:13, 25:14, 25:18), MVP: Paulina Zaborowska
ENEA Energetyk Poznań – SPS Volley Piła 1:3 (25:23, 14:25, 21:25, 16:25), MVP: Paulina Damaske

Klasyfikacja końcowa drużyn grupa B
1. SPS Volley Piła
2. LTS Legionovia Legionowo
3. ENEA Energetyk Poznań
4. MKS San-Pajda Jarosław

Półfinały i mecze o miejsca 5. i 7.

13 kwietnia (sobota)
mecz o 7.miejsce:  Budowlani Łódź – MKS San-Pajda Jarosław 3:2 (25:21, 25:21, 20:25, 16:25, 15:13), MVP: Weronika Centka
mecz o 5.miejsce: MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – ENEA Energetyk Poznań 0:3 (19:25, 17:25, 17:25), MVP: Katarzyna Bagrowska
PÓŁFINAŁ I: KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 16:25, 23:25), MVP: Julia Orzoł
PÓŁFINAŁ II: SPS Volley Piła – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (20:25, 25:21, 25:18, 25:16), MVP: Julia Mazur

Finał i mecz o 3. miejsce

14 kwietnia (niedziela)
mecz o 3.miejsce KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:23, 26:24), MVP: Zuzanna Kuligowska
mecz o 1.miejsce LTS Legionovia Legionowo – SPS Volley Piła 3:1 (25:22, 18:25, 25:17, 25:16)

Klasyfikacja końcowa:

1. LTS Legionovia Legionowo
2. SPS Volley Piła
3. KS Pałac Bydgoszcz
4. MKS Dąbrowa Górnicza
5. ENEA Energetyk Poznań
6. MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki
7. Budowlani Łódź
8. MKS San-Pajda Jarosław

 

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej