Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego wzięło udział w Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w karate kyokushin. Najlepsze okazały się Budo Krosno i gospodarze.

KK_2016-03-12_MMPdk-lezajskZawody odbyły się 12 marca br. w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę 3 dan. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka 5 dan, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak 5 dan. 

W punktacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu najwyższy wynik drużynowo osiągnęli karatecy KS Budo Krosno. Senior Filip Szeller i junior Kamil Hassan zdobyli mistrzowskie KK_2016-03-12_MMPdk-lezajsk2tytuły zarówno w kategorii kata jak i kumite. Dodatkowo Filip zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików najlepsi okazali się zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, zdobywając 8 medali.

Źródło: Leżajski Klub Kyokushin Karate