Mielecki finał Muszkieter Trophy

Sukcesem naszych szermierzy zakończył się turniej Muszkieter Trophy w Gliwicach. Finał był wewnętrzną sprawą Gryfu Mielec.

W kategorii juniorów młodszych rywalizację zdominowali szermierze z Mielca. W ćwierćfinałach na ośmiu zawodników – czterech reprezentowało barwy Gryfu lub Sokoła. Klasą samą dla siebie był Piotr Urban, który w całych zawodach nie przegrał pojedynku, a w drodze do finału nie stracił więcej niż 9 punktów. W finale jego rywalem był równie świetnie dysponowany, jego kolega klubowy, Maciej Kaźmierski. Zwyciężył Piotr 15:11.

Świetny start zanotowały dwie młode szpadzistki Sokoła Mielec. W kategorii Dzieci startowało aż sześć zawodniczek tego klubu. W finałowej ósemce znalazły się aż dwie z nich. Martyna Mróz zajęła miejsce 3, a Hanna Łabuda była 6. Natomiast w kategorii Zuchy pierwsze miejsce zajęła Maria Ciszczoń.