Międzynarodowy sukces Leny Takmadżan

W duńskim klubie Hørsholm Rungsted Tennisklub położonym w pobliżu Kopenhagi odbył się turniej tenisowy z cyklu Tennis Europe w kategoriach U14 i U16. Wśród kadetek startowała tam Lena Takmadżan.

Zawodniczka MKT Stalowa Wola osiągnęła swój najlepszy wynik w dotychczasowych startach w międzynarodowych turniejach tego cyklu. W grze pojedynczej zajęła trzecie miejsce pokonując między innymi rozstawioną z numerem 1  Dunkę Charlotte Ellegaard wynikiem 7:5 6:1, w grze o finał uległa późniejszej zwyciężczyni turnieju Divine Nweke w stosunku 4:6 1:6.

Lena doskonale spisała się również w deblu, w którym ze swoją partnerką Olgą Gołaś zwyciężyły cały turniej. Dzięki skutecznej grze „na siatce” dziewczyny pewnie radziły sobie z rywalkami, a finał z najlepszą według rozstawienia parą Jensen-Bomholt z Danii zakończył się ich wygraną 6:2 6:1.