Michał Szczybyło awansował do finału Mistrzostw Polski

Wyniki
format_list_numbered

W dniach 08-12 marca w Horyńcu-Zdroju odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski w warcabach. Awans do finału uzyskało ośmiu najlepszych zawodników.

58 zawodników z całej Polski rywalizowało o uzyskanie kwalifikacji do Finałów w dwóch grupach.

Czwarte, dające awans, miejsce w grupie A zajął Michał Szczybyło (MUKS Libero Basznia Dolna). Tuż za nim uplasował się Jakub Gazda (LKS Unia Horyniec-Zdrój). W ubiegłorocznych finałach Michał zajął siódme miejsce.

W grupie B szósty był Mateusz Piątek (LKS Unia Horyniec-Zdrój), a siódmy Piotr Paluch (PKSiRNiS Podkarpacie Przemyśl).

Wyłoniona 8-ka dołączy do medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Polski: mistrz Polski – Damian Jakubik, wicemistrz – Damian Reszka (obaj UKS Lokator Gniezno) oraz brązowy medalista Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie). Jedno dodatkowe miejsce pozostaje do dyspozycji organizatora finału XLI IMP w warcabach 100-polowych. Finał rozegrany zostanie w Kołobrzegu.