Michał Bartusik Mistrzem Polski

Michał Bartusik wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Judo w wadze 66 kg. To trzeci tytuł Mistrzowski zawodnika UKJ Millenium Rzeszów w ostatnich czterech latach.

Michał wygrał wszystkie swoje pojedynki na macie w Katowicach przed czasem!!! Z kwitkiem odprawiał kolejno: Dominika Chybczyńskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk), Grzegorza Wieczorka (GKS Czarni Bytom), Jakuba Zięcia (AZS UW Warszawa) i w finale Arkadiusza Makarewicza (Gwardia Wrocław).

Bartusik obronił tytuł Mistrza Polski w wadze 66 kg i potwierdził swoją dominację w tej kategorii wagowej w kraju.

Blisko medalu był inny zawodnik Millenium – Sebastian Rogoża. Po przegraniu pierwszej walki turnieju z Franciszkiem Dąbrowskim, świetnie spisywał się w repasażach. W walce o brąz przegrał jednak z Michałem Dybą (KS MaKo Judo Wrocław) i ostatecznie zajął 5 miejsce.

jud_2016-10-22_mp_bartusik_471x640