Miasto Szkła zagra w Tauron Basket Lidze

Piąty mecz finału pierwszej ligi koszykarzy decydował o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miasto Szkła Krosno pokonało we własnej hali Legię Warszawa 88:78 i zostali Mistrzami I Ligi w sezonie 2015/2016. Brązowe medale dla Łańcuta.

Początek meczu to gra punkt za punkt, ale pod koniec pierwszej kwarty gospodarze odskoczyli na osiem punktów (18:10). Niestety nie udało im się tej przewagi utrzymać do przerwy i na początku drugiej kwarty był remis po 20. W 12. minucie meczu Legioniści po raz ostatni w tym meczu wyszli na prowadzenie 22:23. Od tego momentu koszykarze z Krosna szybko uzyskali przewagę ok. 10 punktów i utrzymywali ją już do końca meczu. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Filip Małgorzaciak (15) i Dariusz Wyka (12).

Od sezonu 2011/2012 prawo gry w Tauron Basket Lidze uzyskuje tylko zwycięzca rozgrywek pierwszej ligi. Pierwszy raz od tego czasu do wyłonienia zwycięzcy finałowej rywalizacji potrzebne było piąte spotkanie. Dla Krosna było to wydarzenie bez precedensu, które na halę przyciągnęło nadkomplet publiczności. Jest to pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy. Nigdy wcześniej żaden zespół z tego miasta nie grał w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.

Miasto Szkła Krosno – Legia Warszawa 88:78 (20:18, 27:18, 20:23, 21:19)

W meczach o 3 miejsce I Ligi koszykarze MKS Elektro Sokół Łańcut pokonali w dwumeczu GKS Tychy (92:69 i 86:92) i zdobyli brązowe medale.