wtorek, 23 stycznia 2018

Medalowy start wolniaków

Sześciu zawodników, pięć medali – to w skrócie podsumowanie startu naszych zapaśników na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów, które w dniach 20-22 maja odbyły się w Rudniku.

W mistrzostwach wzięło udział 165 zawodników z Polski, Słowacji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Argentyny, Czech, Estonii, Ukrainy.

Zapaśnicy Stali Rzeszów wywalczyli pięć medali. Wśród kadetów (U-17) w kategorii 46 kg srebrny medal wywalczył Daniel Budyka.Lepszym od niego okazał się tylko niemiecki zapaśnik Niklas Stechele.

W rywalizacji juniorów (U-20) złoty medal wywalczył Kamil Kościółek w wadze 120 kg. Należy jednak dodać, że do rywalizacji przystąpiło tylko dwóch zawodników.

Nasi zapaśnicy zdominowali natomiast rywalizację w wadze 84 kg, zdobywając aż trzy medale: Tomasz Kościółek srebrny, Konrad Tront i Jakub Mendrala brązowy. Niestety żadnemu z nich nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Złoto wywalczył Filip Rogut (Budowlani Łódź).

Jedynym zawodnikiem, który wraca z Mistrzostw bez medalu jest Łukasz Grzybowski, który w wadze 66 kg zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji klubowej Stal Rzeszów zajęła drugie miejsce.