Medalowy debiut bilardzistek na OOM


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Bilard, jako dyscyplina pokazowa, zadebiutował na tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży. W debiucie o medale postarały się bilardzistki Pino Dębica.

Ponad 100 zawodników rywalizowało w Kostomłotach Drugich. Wśród nich nasza reprezentacja z klubu Pino Dębica.

Beata Juchno i Anna Orzech najlepiej wypadły w konkurencji 10 bil. Obie rozpoczęły turniej od porażki, ale koljne trzy wygrane dorowadziły je do półfinałów. W nich Anna przegrała 2:4 z późniejszą triumfatorką Weroniką Połczyńską (UKS Bila Zduny), a Beata przegrała z Weroniką Derezińską (Łabiszynianka) 2:4 i dziewczyny zakończyły z brązowymi medalami.

Niewiele zabrakło by Beata Juchno powalczyła o złoto w „Dziewiątce”. Zawodniczka Pino Dębica rozpoczęła od pokonania 5:3 Patrycji Musik (UKS Promyk Czerniewice), a następnie w tym samym stosunku Bognę Świtałę (UKS Pałuki Żnin). Świtała, która wygrała wcześniej z Anną Orzech 5:4, po porażce z naszą zawodniczką wygrała repasaże, półfinał oraz finał i została Mistrzynią Polski. Juchno zakończyła rywalizację ponownie na półfinale, przegrywając z Aleksandrą Piąstką (Łabiszynianka) 2:5. Orzech skończyła zawody na siódmym miejscu.

Anna Orzech wzięła udział również w konkurencjach „Ósemki” i „Dziewiątki” wśród juniorek młodszych, zajmując w nich odpowiednio siódme i piąte miejsce.