Medale Nałęckiego w śnieżnej inauguracji OOM

Łyżwiarstwo szybkie zainaugurowało XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2018. Pierwszego dnia dwukrotnie na podium stanął sanocki panczenista.

Jeszcze kilka dni temu organizatorzy Olimpiady obawiali się, że pogoda może pomieszać im plany. Nikt nie przypuszczał, że problemem może być… nadmiar śniegu. Intensywne opady białego puchu sprawiły, że młodzi panczeniści, którzy przyjechali do Sanoka walczyć o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mieli wyjątkowo trudne warunki.

Udany start zanotował reprezentant gospodarzy Piotr Nałęcki. Zawodnik SKŁ Górnik Sanok w pierwszym swoim starcie na dystansie 500 m zdobył brązowy medal, tracąc do zwycięzcy Wiktora Grzybka (KS Pilica Tomaszów Maz.) niespełna sekundę. Szóste miejsce zajął inny sanoczanin Szymon Zegarowicz.

Podopieczny trenera Grzegorza Kudły okazał się bezkonkurencyjny kilkadziesiąt minut później na dystansie 3 km. Zwyciężył pewnie z przewagą blisko 2 sekund nad drugim na mecie Maciejem Dulewiczem (MKS Cuprum Lubin). Na piątym miejscu rywalizację ukończył Szymon Zegarowicz.

W rywalizacji juniorów Kacper Starościak był siódmy na 500 m i piąty na 3000 m.

Udane starty zanotowała Klaudia Lorenc zajmując szóste miejsce na 500 m i piąte na 1500 m.

Tego dnia nie mieli sobie równych zawodnicy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Na osiem rozegranych konkurencji, aż 6-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium oraz dwukrotnie zdobywali srebrne i dwa razy brązowe medale.